ŠL - úprava obočí


Nejlépe se s obočím pracuje když na něj můžete kreslit přímo. Ideálním pomocníkem je tužka na obočí. Je o něco málo tvrdší než kajalová tužka. Vykreslování tvaru nedělejte tak, že vyryjete do kůže souvislou čáru, ale pokud možno vyčárkujete linii, kterou chcete zvýraznit. Jakoby když čárkujete obočí, tak že tahem napodobujete jednotlivé chloupky. Opravdu nemusíte být až úplně skvělí, nikdo po Vás nechce diplom milé dámy. Obočí musí vypadat přirozeně a na narýsované. Výhodou je opět když barva tužky odpovídá i barvě obočí. Obzvláště blondýnky potkáváme pořád se světlými vlasy a černým obočím jako uhel. Což z hlediska harmonického příliš harmonické není.
Pokud je barva tužky stejná nemusíme se bát obočí např. prodloužit. Starý nešvar našich žen = obočí není vykresleno do strany, ale pouze dopředu. Vypadá to neprofesionálně. Pokud se Vám bude tužka zdát příliš výrazná a obočí by dostalo jiný výraz než chcete, nebojte se ho vyčesat kartáčkem ve tvaru spirály. Výsledkem je měkký plynulý přechod.
Další možností jak upravit obočí je pudrem. Ideální jsou mastné oční stíny a do úprava se provádí šikmým zkoseným štětečkem. Tato možnost je právě vhodná pro světlovlásky, které mají obočí světlé a chloupky jsou i daleko od sebe. Stín udělá podklad a zabarví i světlejší chloupky. Tato metoda je výborná pro svoji možnou kombinovatelnost. Stačí Vám oční stíny a máte upraveny, jak oči, tak obočí. Ale jak pozor, vhodné jsou zásadně mastné stíny, která dobře přilnou a neopadávají.
Nejpřirozenější ovšem taky bolestivou metodou je vytrhávání chloupků. To provádíme vždy, když se nám zdá naše obočí příliš dominantní. Obličej se srostlým obočím (chloupky zasahují až na kořen nosu) vypadá zachmuřeně a nepříjemně. Vytrhávání chci obočí formovat do požadovaného tvaru, ale pozor! Chloupky můžeme odebírat vždy od spodního okraje! Aby to nebolelo, zkuste vypnout kůži mezi dvěma prsty a chloupek vytrhnout ve směru růstu.
Poslední úpravou je permanentní make-up. To se vpraví barevné dnes už většinou přírodní látky do kůže. Výsledek je trvalý na dobu cca 3-5 let. Vyplatí se hlavně tam, kde již chloupky nedorůstají.