ŠL - výběr make-upu


Make-up jako takový se skládá z několika složek. Oleje, vody, pudru a pigmentových částic, které mu dodávají barvu a různých dalších složek. Právě různým obsahem pudrových složek se make-up dělí na několik druhů. Dnes se používají pro běžný provoz dva základní druhy make-upu. Fluidní (tekutý) a tzv. Nestíratelný.
Ten první je lehký make-up velmi dobře roztíratelný a druhý označuje výrobek, jenž je pouze o něco hustější právě díky většímu obsahu pudru. Oba jsou dobře použitelné pro normální pleť, která nemá mnoho nečistot. Nestíratelný je díky větší přilnavosti na pokožku, tím se omezuje možnost jeho setření. Jednou z podob fluidního make-upu je lehký, tzv. bezolejový make-up, který se stává výbornou alternativou právě pro horké letní měsíce.
Dalším výrobkem, jenž naleznete na pultech nebo u svých vizážistů je krémový pudromake-up neboli 2v1. Tento výrobek je určen pro ošetření pokožky, která potřebuje již větší krytí, např. pro dermatologické problémy (např. Laurendor). Nanáší se jako všechny předchozí prsty či houbičkou. Po jeho použití je třeba více času věnovat regeneraci pleti. Výborný je na fotomake-up či make-up pro nevěsty. Pro normální pleť je při použití jako normální make-up zátěžový.
Pudrový (kompaktní) make-up je rychlá alternativa pro všechny, kteří potřebují rychle dosáhnout patřičného efektu sametové pleti. Ovšem tento efekt si také vybírá daň ve velmi rychlém stárnutí pleti při každodenním použití. Jde o slisovaný pudr, který se nanáší na pleť labutěnkou či vlhkou houbičkou. Denní krém s pigmentem či hydratační krém zbarvený barvivem nejsou v žádném případě dobrou náhražkou make-upu. Make-up vytváří na pleti slabou vrstvu, která zabraňuje přilnutí pudru přímo na pokožku a jejímu poškození. Krém nikoliv.
Před nákupem jakého-koliv make-upu by si měl klient nechat odborně určit svůj barevný typ. Zabrání tím efektu kruhů pod očima či rozpraskané pokožky. A pamatujte, že dva jsou více než jeden. Světlý na zimu, tmavší na léto a míchat a míchat a míchat…