ŠL - make-up prsty


Pořád platí ono zavedené, že čím tenčí je vrstva make-upu, tím přirozeněji potom působí. Pokud to dokážete i prsty nebo houbičkou je opravdu jedno. Složení make-upu dnes je velmi řídké (tzv. fluidní), takže i prsty se dá docela dobře nanášet.
Nejčastější a stále opakovanou chybou je postup, kdy se make-up nanese na několik míst současně a pak se roztírá jako krém. Make-up je logicky nepravidelný, někde v tlustých jinde ve slabých vrstvách tvoří nepěkné skvrny. Můj návrh: naneste si trochu make-upu na hřbet ruky a pomocí asi tak dvou prstů (ideální je prostředníček s prsteníčkem) postupně zapracujeme do obličeje.jako směr k roztírání je vhodné zvolit tzv. ; tj. na čele vodorovně (jinak si zvýrazníme vrásky na čele) a na zbytku obličeje směrem dolů svisle. Končíme na hraně obličeje, nepřetahujeme make-up až na krk.
Nanášením prsty si zajistíme optimální krycí vlastnosti, máme v nich totiž cit pro správné množství. Nejlepším prstem je „nejcitlivější“ z nich a tím je prsteníček. Další výhodou, která mluví pro make- up prsty je to, že takto nanesený make-up zůstává déle krycí a déle matný. Je i vhodnější tato metoda i pro nanášení tzv. tuhých či kompaktních make-upu. Lépe se totiž prsty zpracovává jejich tuhá, pevná forma.
Posledním trikem je pak vklepávání prsty do pokožky. Pouhým roztíráním můžeme tvořit „brázdy“, které jsou po zaschnutí vidět. Takže rychlým pohybem prstů poklepáváme na kůži a materiál si z hřbetu ruky postupně přidáváme v malých dávkách. Pamatujte si, i že tlakem a pohybem ruky tvoříte make-up. Pohyb ruky musí vycházet ze zápěstí a nikoliv z celé ruky. Make-up je potom lehčí a trvanlivější.
Aby ani houbička nepřišla zkrátka uveďme na její obranu, že její použití je méně náročné a vyžaduje méně soustředění. Můžeme s ní nanášet extrémně tenké vrstvy. Ty se pak opětovným poťukáváním vlhkou houbičkou ještě zjemňují. Ano VLHKOU! Spousta dam dělá tu chybu, že si nenavlhčenou houbičkou vtírá make-up. Vlhká si totiž nenabere mnoho make-upu, ale vrací jej na kůži. Make-up klouže dobře po vodní vrstvě a lépe se i nanáší.
Houbičku si pořiďte s co nejjemnějším povrchem. I zde dnes převládají syntetické materiály. Nejlepším je zdá se nikoliv prostý kaučuk, ale latex. Nemá takové velké póry a dá se ošetřit např. i vyvařit. Pomalými, plynulými pohyby a výsledek bude určitě výborný.
Přejeme Vám spokojenost s prsty i s houbičkami.