ŠL - oční stíny

Pro líčení oči by obzvláště mělo platit, že nic se nemá přehánět. To znamená, že spousta žen se dnes věnuje sice správné technice nanášení stínů, ale zapomíná možná na to hlavní. Na vyzařování očí samotných. Na co se máme my muži dívat, když jsou oči ukryté v závěji pudrového prášku, přes který ani nepoznáme, jakou mají barvu? Mějte na mysli, že oči jsou „ke koukání“. Protože jak říkal pan Werich:“… Když už člověk jednou je, tak má KOUKAT, aby BYL! …
Dále krom toho, že oči jsou nástrojem lidské komunikace myslete i na to, že již dávno neplatí, že oční stíny musí ladit s barvou duhovky. Spíše se dívejte na své líčení takto: čím je světlejší duhovka, tím by i oční stíny měly být převážně světlé a decentní. I zde platí stará poučka optiky: Světlé a lesklé přibližuje a tmavé a matné vzdaluje.
Naneste na víčko světlý až středně světlý odstín. To bude základní barva. Pak zvolte odstín tmavší než základní. Naneste ve směru písmene V kolem vnějšího koutku oka a jemným štětečkem ho propracujte se světlým podkladovým stínem. Dojde tak k jemnému přechodu a nenásilnému zvětšení plochy očí a působí to vcelku přirozeně. Pokud chcete vypadat tvrději, přitlačte na štětce a přidejte i na sytosti barev.
Móda samozřejmě diktuje i tvar očí. Nemalujte se však jakýmikoliv stíny jenom proto, že jsou teď módní. Vybírejte v prvé řadě dle Vašeho barevného typu. Obzvláště u očí je důležité použít „správné“ barvy. V podstatě můžeme mít oči kulaté nebo polodlouhé. Pokud chcete mít polodlouhé, tak si dávejte pozor na vzdálenost mezi obočím a řasami. Ta by měla být spíše menší. Klidně udělejte obočí větší a širší. Naneste tmavý stín nahoru směrem jakoby ke spánku. Světlý při nanášení nevytahujte až nahoru. Optika pracuje za Vás a oči se prodlužují.
Pokud byste chtěla ještě výraznější tvar vezměte na pomoc kajalovou tužku a nebo oční linku. Kulaté zas stvoříte tím, že obočí vytvarujete do vysokého oblouku a vzdálenost mezi obočím a řasami byla co největší. Tmavé stíny nanášejte do na konci do obloučku. Hodně legrace s nanášením očních stínů.